My dreamlands

23. února 2011 v 19:51 | Dennie |  writing
Každý má určitě svůj sen. A spousta lidí má své vysněné země a svá vysněná města, kam se chce podívat. Nepůjde to třeba hned, ale bylo by fajn, kdyby se to alespoň jednou během života podařilo.
Je asi dobré, když si ujasníte, proč do té země (města) chcete a vlastně proč vůbec cestujete. Já ráda cestuji, protože mě baví poznávat jak se žije jinde a také památky. Je skvělé, když vidíte například Eiffelovu věž a řeknete si, že už i vy jste ji viděli a až o ní příště uslyšíte něco v televizi, tak prohlásíte, že jí znáte.
Sepsala jsem místa, která jsou pro mě NEJ a chtěla bych se tam alespoň jednou za život podívat. Nezavrhuji však Českou republiku, protože i ta má něco do sebe, tak jako zbytek světa a i každé město má něco do sebe. Žiji v Praze a Praha je krásná, zbytek republiky jsem neměla moc možnost procestovat, ale jsou města, např. Plzeň, Jindřichův Hradec.. kde jsem byla, jezdím i na Moravu. Doufám že i vy se pochlubíte, kam byste jste se chtěli podívat!
Amerika
Jo, jsem další v řadě, co chce do Ameriky. Ale já jsem se nesetkala s mnoha teen holkami, které by tam nechtěly alespoň jednou. Je možné, že jsme všichni zblblí z těch filmů a seriálů, ale každý si jistě najde důvod proč tam chce jet. Mě prostě Amerika tak nějak přitahuje. Chtěla bych vidět památky - Sochu Svobody, Mount Rushmore, ale třeba i Lincolnův památník. A která holka by nechtěla nakupovat v Americe? Mezi ně také patřím. Ale zajímá mě třeba i jak se tam holky oblékají a chci to poznat na vlastní kůži, protože časopisy z těch zemí ukazují jen minimum. A jaká města u mě vítězí? New York, Los Angeles, Washington, D.C., San Francisco, Miami. A někdy určitě pojedu na dovolenou na Havaj!:)
Anglie
Úžasná země. Ona je taková magická. Má krásné památky a prostředí je zase něco jiného. Určitě bych je chtěla vidět - Londýnské oko, Big Ben, Buckinghamský palác, Madame Tussaud's Muzeum.. Do Anglie asi pojedeme se školou, jenže nevím jestli pojedu - stojí to cca 12 000, mně se to zdá moc. Ale když to nevyjde teď, tak snad příště. Jinak bych byla taky docela ráda, kdyby se mi podařilo spatřit Stonehenge, ale Londýn asi bude stačit :D

Brazílie
Vím že patří k Jižní Americe, ale napíšu jí samostatně. Lákají mě na ní pláže a celkově je to pro mě zajímavá země. Určitě bych chtěla vidět Rio de Janeiro.
Irsko
Má nádhernou krajinu, a mě vždycky stačí ke štěstí, když si na naší chatě sednu na hráz nad Vltavou a koukám na krajinu, kde jsou pole, lesy a v dálce hora Říp, tak jak bych asi byla šťastná v Irsku? Já jsem sice holka z města, ale přírodu mám ráda. Byl by to úžasný relax.
Dále...
Většina taky chce do Francie. Je to určitě kouzelná země, ale nějak více mě neláká.
Velikonoční ostrov. To je hrozně zajímavé místo, docela si dokážu představit tu atmosféru. Nemyslím, že bych se tam někdy podívala, ale určitě je to zvláštní oblast.
Tak na místa, která jsem napsala, bych se chtěla jednou podívat a snad mi to vyjde. Jinak ale budu ráda, když budu cestovat i jinam, protože mě to baví.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama